Nieuwsbrief nr. 161

mail
Logo
  Nieuwsbrief 13 juni 2025  
 

In deze nieuwsbrief:


Zie het Lam van God, dat de zonde van de wereld wegneemt!
Johannes 1:29

Geliefde zendingsvrienden, familie en belangstellenden,

Het is maart 2025! De tijd gaat heel snel, niet alleen voor ons hier in Brazilië, maar ik denk ook voor jullie in Nederland. We zijn nog maar net begonnen aan een nieuw jaar en het is al weer maart. Maar ook al gaat de tijd snel, we weten dat onze God de Heer van de tijd is en alles onder controle heeft, zoals in zijn woord staat: “Vanuit de hemel kijkt de Heer neer op de aarde en ziet alle mensen; vanuit Zijn heilige plaats waar Hij woont, waakt Hij over het leven van alle bewoners van de aarde. Hij heeft ieder van ons gemaakt en kent elk hart en alles wat we doen.” (Psalm 33:13-15).

Einde Jaarfeest Kinderdagverblijf

goochIn de laatste nieuwsbrief van 2024 had ik het over de jaarafsluiting met een “Familiedag,” die we van plan waren te houden. Samen met de kinderen die door het Kinderdagverblijf worden geholpen en hun ouders. Dit evenement vond plaats op 21 december. Hiervoor huurden we een overdekte feestruimte met een springkasteel, ballen bad, stoelen en tafels, in een landelijk gebied, dat heel dicht bij de stad ligt. We huurden een christelijke “goochelaar” in, die verschillende presentaties gaf en spelletjes speelde met de kinderen. Hij legde ook Gods Verlossingsplan uit in een taal die toegankelijk was voor de kinderen en ook voor de aanwezige volwassenen. We hadden ook suikerspin, popcorn, snacks, snoep zakjes, ijslolly's, alles wat kinderen lekker vinden. Het was een leuke middag voor zowel de kinderen als de ouders en verzorgers die aanwezig waren. De meeste gasten reageerden op de uitnodiging en kwamen langs. Ismaël dankte, dat we in de gelegenheid waren om dit evenement te organiseren en God zegende ook alle aanwezige gezinnen. Onze oprechte dank gaat uit naar iedereen die ons zegende met giften zodat dit evenement mogelijk was. Hartelijk dank en moge God jullie rijkelijk zegenen.

cena7


Het Nieuwe Schooljaar

Januari is altijd de maand van schoolvakanties en dus ook voor het schoolpersoneel. Het Kinderdagverblijf is ook gesloten en al het personeel gaat op vakantie.
Op 5 februari 2025 gingen we weer aan de slag in het kinderdagverblijf. We hadden meer dan 50 inschrijvingen en de opkomst was erg goed. We kregen een lerares die alleen 's ochtends werkt en twee stagiaires, die hele dagen werken om de kinderen te helpen. Eunice werkt 's ochtends in het Kinderdagverblijf en 's middags werkt ze als lerares op een lokale school. Karin is terug van zwangerschapsverlof en werkt 's middags. Ik, Lourdes, werk 's ochtends in het kinderdagverblijf en pas 's middags op Sarah zodat Karin kan werken. Eunice en Karin helpen ook mee in de kerk.
SarahKarin is nog steeds onder behandeling van een psychologe en gebruikt antidepressiva, maar dankzij God gaat het goed met haar. Sarah is nu 7 maanden oud. Ze is een gezond kind, heel vrolijk en ontwikkelt zich heel goed. Ze kan zelf zitten en kruipt bijna.


De kerk in Santa Bárbara do Tugúrio

Om 2024 af te sluiten en 2025 te beginnen, hielden we op 31 december vanaf 22.00 uur een samenkomst. Veel broeders en zusters woonden deze bij en loofden en dankten God dat we weer een jaar konden afsluiten en een nieuw konden beginnen met gebed. Na het nieuwe jaar begroetten we elkaar en aten we samen. Het avondmaal was gemaakt door alle aanwezigen, elke familie bracht iets mee en zo hadden we veel variatie. We hadden dus een grote verscheidenheid aan eten, toetjes en drankjes. Het was een tijd van gemeenschap en opbouw voor de kerk.
In de kerk gaan de diensten gewoon door tijdens de vakantie, maar veel broeders en zusters zijn op reis. Onze familie heeft ook een week vakantie genomen om uit te rusten en nieuwe krachten op te doen. We danken God die altijd zo goed voor ons zorgt en zijn dienaren gebruikt om ons te zegenen met financiële middelen om in al onze behoeften te voorzien. Onze dank gaat uit naar God en naar de mensen die ons gezegend hebben.


Dankdienst van de Middelbare School

De gemeentelijke Middelbare School in onze stad vroeg ons om een dienst te houden waarin de afgestudeerde studenten en de leraren aanwezig konden zijn om God te danken voor een nieuwe fase in studie en leven. Deze dienst werd gehouden op 11 januari 2025 en werd bijgewoond door verschillende evangelische en enkele katholieke studenten. Het was een tijd van lofzang, bediening van het woord, gebeden van dank en applaus voor de afgestudeerden. Er waren studenten en docenten die tot tranen toe bewogen waren tijdens de lofprijzing en de bediening van het woord. We geloven dat God door de Heilige Geest tot harten sprak en dat het woord opnieuw werd gezaaid. Laten we bidden dat de harten open zullen zijn en zo vruchten van bekering zullen dragen.

dipl4


Vrouwendag

spreekTer gelegenheid van “Internationale Vrouwendag” zaterdag 8 maart, werd afgelopen zondag 9 maart een speciale samenkomst gehouden in de kerk hier in Santa Bárbara. Deze werd bijgewoond door de meeste gemeenteleden, enkele bezoekers en een predikante uit Barbacena die over Abigaïl en Nabal sprak. Ze sprak over de wijsheid van die vrouw die ondanks de slechte houding van haar man wist te voorkomen dat haar familie door David en zijn soldaten werd vernietigd. Zij liet ons nadenken over hoe houding meer zegt dan woorden. Abigaïl handelde rustig en met grote wijsheid (1 Samuël 25).

vdr2


Huissamenkomsten

Vanuit de kerk gaan we één keer per maand een huissamenkomst houden. Om dit te doen, hebben we de gemeenteleden laten kiezen welke maand ze hun huis wilden openstellen. We hebben alle maanden tot december al ingevuld. Dit soort activiteiten wordt door de meeste gezinnen goed geaccepteerd en bevalt goed. We houden een kortere samenkomst dan in de kerk. Na de dienst bieden de huiseigenaren een snack of diner aan, mensen gaan met elkaar om en hebben gemeenschap. Als ze problemen hebben op een bepaald gebied in hun leven, delen ze die met anderen, vragen om specifieke gebeden en voelen zich daar erg bij op hun gemak. We hebben dit jaar al twee huissamenkomsten gehouden. De eerste in januari in het huis van broeder Josinei en Vivian, en de tweede in februari in het huis van broeder Antonio en Irene.
huis2


Dak lekkage in de Kerk

We hebben helaas wel een tegenvaller om met u te delen, namelijk dat we een hele grote lekkage hebben gehad in het kerkgebouw in januari. Door de extreme hitte van deze zomer zijn de golfdakpanelen letterlijk gedeeltelijk gesmolten waardoor ruimte ontstond tussen de panelen. Omdat het nu zomertijd is regent het veel juist door de warmte, maar zeer hard met veel wind, waardoor de regen tussen de ruimtes naar binnen kwam, en een zwembad op het plafond ontstond. Dit dreigde te bezwijken zodat ze snel iemand erbij moesten halen om gaten te boren om het water af te voeren, waardoor er verschillende watervallen ontstonden in het kerkgebouw. Het water werd opgevangen in grote emmers en containers. Maar ook moesten veel zusters heel vaak het water met een trekker weghalen en daarna dweilen voordat de dienst kon beginnen. Zoiets hadden we nooit eerder meegemaakt. Conclusie na inspectie: het hele dak moet vervangen worden. We zijn beide gemeentes erbij aan het betrekken om ook bij te dragen aan de vervanging van het dak,
Met zeilen over het dak hoopt Ismaël het eind van de regentijd te halen.
Een nieuw dak is nodig. Het worden aluminium platen volgens de huidige stand van de techniek. Kosten ca. 6000 euro. Het dak moet ook iets steiler worden, maar dat kan door de bestaande spanten te verhogen. Pas na de regentijd kan het nieuwe dak geplaatst worden, in maart/april.
dak


Mercês

In Mercês is er na de voltooiing van de kerk onder de kerk een ruimte beschikbaar om met de kinderen samen te komen, wat tijdens de dienst gebeurt. Eliane, de vrouw van broeder Alberto Barboza, is verantwoordelijk voor dit werk en ook heeft de tiener Monique zich aangemeld om haar te helpen.
Dezelfde broeder Alberto Barboza is afgelopen vrijdag 7 februari samen met zijn vrouw Eliane betrokken geweest bij een auto-ongeluk. Broeder Alberto bezeerde zijn arm en hand en werd ter observatie enkele uren in het ziekenhuis opgenomen. Daarna werd hij ontslagen en keerde naar huis terug. Eliane raakte niet gewond, evenmin de chauffeur. Op het moment van het ongeluk was de weg nat, de bestuurder verloor de controle over de auto en de auto kantelde. De autoruit versplinterde en de arm van broeder Alberto raakte dus gewond. Ze hadden hulp nodig om uit de auto te komen, maar Godzijdank raakte niemand ernstig gewond.


Voorbede

WE VRAGEN U OM MET ONS MEE TE BIDDEN VOOR:
  • Voor Karin en Sarah.
  • Het kinderdagverblijf, dat veel kinderen en ouders open zullen staan voor het evangelie dit jaar.
  • Een goede samenwerking van de gemeente Santa B. met de medewerkers van het kinderdagverblijf..
  • Voor het evangelisatiewerk en gemeentes in Santa Bárbara en Mercês.
  • Voor gezondheid, wijsheid, moed en kracht voor de familie Jonker en alle medewerkers
  • Financiën voor de afbouwwerkzaamheden van het kerkgebouw in Santa Bárbara do Tugúrio en voor het nieuwe dak.

WE VRAGEN U OM MET ONS MEE TE DANKEN VOOR:.
  • Het kinderwerk dat nu opstart in de nieuwe ruimte onder het kerkgebouw in Mercês, .
  • Dat God Alberto Barboza, zijn vrouw Eliane en de chauffeur heeft bewaard voor een nog erger ongeluk.
  • Dat het goed gaat met Karin en Sarah.
  • De geslaagde jaarafsluiting van het Kinderdagverblijf in december.
  • Ons bestuur dat zich vrijwillig inzet voor het werk in Brazilië.
  • Voor het kinderdagverblijf, dat zoveel kinderen het woord van God kunnen horen.
  • Dat het goed gaat met Govert en Eliana (die elke dag getuigen van Gods trouwe liefde en zorg).


We willen onze dankbaarheid uitspreken aan iedereen die ons trouw financieel helpt, bemiddelt, steunt en bidt voor het zendingswerk, we bidden Gods onmisbare zegen en gezondheid voor u allen, hartelijke groeten namens alle broeders, zusters en medewerkers.
Lourdes en Eliana

 
 
  Comité van aanbeveling:
  • Ds. G. de Klein – Groningen
    predikant PG-Tweede Exloermond 
  • Br. Ruben Flach – Dordrecht

 
  Gegevens Eliana en Govert Jonker

Telefoon:
06-18203793

Postadres:

Zwolseweg 71a-67, 8141EA, Heino

e-mail
elianajonker@hotmail.com

website:
www.zendingbrazilie.nl
 

Ondersteuning

Ondersteuning, aftrekbaar
voor de belasting:

ABN-Amro NL16 ABNA 0427 3094 25

t.n.v. St. Zending Brazilië voor Christus
te Nuenen

  Bij giften graag vermelden:
Zendingswerk of Kinderdagverblijf

 
--
Powered by AcyMailing